Eduards Zvejnieks

 

Kādu laiku dzīvoju Sardīnijā – vienā no lielākajām, košākajām un savdabīgākajām Vidusjūras salām. Kā jau daudzi projekti, arī Piranija sākās ar ideju, pareizāk sakot, ar recepti… Reiz mana drauga Džuzepes (Guiseppe) ģimene mantoja kādu senu  mīklas recepti picai, kura pēc divdesmit gadiem tika nodota arī manā īpašumā. Receptes noslēpums saistās ne tikai ar miltu izvēli un citām mīklas sastāvdaļām – liela nozīme ir arī ūdenim, attieksmei un dvēseliskajam stāvoklim, ar kādu mīkla tiek gatavota un pēc tam radīta pica. Mīkla ir kā dzīva būtne ar savu raksturu un uzvedību…

Pateicoties Ticiānas (Tiziana) un Raimonda iedrošinājumam un atbalstam, radās doma atvest daļiņu no šīs burvības arī uz Rīgu un atvērt picēriju, ko vēlāk nodēvēju par Piraniju. No 2006. gada februāra sākām pamazām uzburt un pilnveidot vietu Klusajā centrā, kur cieši turoties pie Džuzepes tradīcijām, tiek ceptas un ir nobaudāmas īstas picas… Mazajam, zaļajam namiņam, kurš atrodas Strēlnieku, Dzirnavu, Mednieku ielu apļveida krustojumā, piemīt neparasts siltums un epohāla aura starp cēlajām, bagātīgi greznotajām jūgendstila ēkām…  Maza, krāsaina pietura skrienošā pasaulē. Kopābūšanas un labo sajūtu vieta. Garšīgas atmosfēras pavadījumā…

Picērijas vairāku darbības gadu  pieredze ir ļāvusi izveidot saliedētu komandu, kas darbojas no visas sirds un strādā ar prieku… Un, protams, mēs lepojamies ar saviem klientiem, kas veido noskaņu un novērtē mūsu attieksmi pret darbu. Pārmaiņas pie mums notiek pašas par sevi – necenšamies mākslīgi iekļauties kādos rāmjos vai ievērot kādus kanonus, arī interjers mainās līdzi laikam – iekštelpas ik pa laikam papildina kāda tematiska bilde vai interjera priekšmets. Uzklausām arī apmeklētāju pārgalvīgos ieteikumus un labākās idejas nebaidāmies realizēt.

Tā kā šī vieta piesaista pozitīvi domājošus, enerģijas pilnus, uzņēmīgus cilvēkus, kuri nečīkst par ikdienas sīkajām neveiksmēm, bet meklē jaunas iespējas un izaicinājumus, radās doma pievērsties arī ekstrēmiem sporta veidiem, kā kaitbords, veikbords, snovbords… Pašreiz domājam par projektu izveidi, kas ļautu apgūt šos sporta veidus dažādos līmeņos. Mūsu mērķis – pulcēt vienkopus vairāk interesantu, radošu, mērķtiecīgu cilvēku!
Piranija ir vieta, kurā dzimst mežonīga apetīte, azarts, tur dzimst dzīves garša! Uzdrīksties pievienoties mums arī Tu un esi laipni gaidīts mūsu pulkā!

 

Eduards Zvejnieks